Corner Town

İstanbul'da yeni bir yaşam kültürü yeşeriyor!  şehrin yorucu temposunu unutun. Eşsiz CornerPark mimarisiyle, hayallerini kurduğunuz evi sevdiklerinizle, güven içinde ve keyifle paylaşın...

Doğayla barışık, yeni bir hayata CornerPark'ta adım atın...

Fitness center'lar, basket sahası, kapalı ve açık yüzme havuzları ile zengin aktivite imkanlarına sahip olun...

Çocuk parkında çocuklarınız oyuna doysun...

Kafeler, açık alanlar ve dinlenme alanlarında doğanın tadını çıkarın...

CornerPark ile İstanbul'da yeni bir yaşam kültürünü keşfedin!

YAPI

Jeoloji Mühendisleri Odası onaylı olarak yaptırılmış arazi zemin etütleri.  TSE ve son Deprem Yönetmeliklerine uygun statik hesapları. Temel radyejeneral sistem proje. Bodrum katlarda betonarme perdeler ile çevreleme.

İZOLASYON

Temel su izolasyonu 4mm bitüm esaslı polyester takviyeli membran. Perde ve teras su izolasyonları bitüm esaslı 2 kat sürme likit membran. Isıtılan mekanlara temaslı teraslarda 3cm yüksek yoğunluklu Extrude Polistren levhalar ile ısı yalıtımı. Çatılarda 5 cm Extrude Polistren ile ısı yalıtımı.

DUVARLAR VE ÇATI

Isı yönetmeliğine uygun kalınlıkta imal edilen 14,5 cm izotuğlalı dış duvarlar. İç bölme duvarlarında 13.5 cm delikli tuğla. Komşu duvarlarda 13.5cm tuğla + ses izolasyonu + 13.5 cm tuğla takviyeli sandviç duvar. İç mekanlarda alçı sıva, ıslak hacimlerde çimentolu sıva.

CEPHE

Dış cephelerde nefes alabilen ve ses yalıtımı yüksek 4 cm Expande Polistren levhalar ile mantolama. Dış mekânlarda, paslanmaz balkon korkulukları, sıva, boya, söve ve silme elemanlarıyla süslemeler.

DÖŞEME, İÇ DUVAR VE TAVAN KAPLAMALARI

Salonlar, Yatak ve Oturma Odaları Döşemeler : 1. Sınıf laminant parke ve orijinal süpürgeliği. Duvarlar: Alçı sıva üzeri su bazlı saten boya.  Tavan: Alçı sıva üzeri plastik tavan boyası.Mutfaklar Döşemeler: 1. sınıf seramik. Duvarlar: Alçı sıva üzeri su bazlı saten boya.  Tavan: Alçı sıva üzeri plastik tavan boyası. Banyolar Döşemeler : 1. sınıf seramik. Duvarlar: 1. sınıf seramik. Tavan: Alçı sıva üzeri plastik tavan boyası. Giriş Holleri ve Koridorlar Döşemeler: 1. sınıf seramik. Duvarlar: Alçı sıva üzeri su bazlı saten boya. Tavan: Alçı sıva üzeri plastik tavan boyası. Merdiven Holleri ve Blok girişleri Döşemeler: Granit seramik yada doğal taş kaplama.  Duvarlar: Alçı sıva üzeri su bazlı saten boya. Tavan: Alçı sıva üzeri plastik tavan boyası.

ÇEVRE TANZİMİ VE GÜVENLİĞİ

Çevre duvarı. Site sınırlarında kameralı koruma. Giriş güvenlik binası. Otomatik çevre aydınlatma. Otomatik giriş bariyeri. Otomatik sulama sistemi. Çocuk oyun alanı. Peyzaj projesine göre çevre düzenleme ve bitkilendirme. Basketbol oyun alan.

MUTFAKLAR

Ahşap kaplama veya laminant modüler mutfak dolapları ( Intema, Lineadecor veya muadili ) Davlumbaz + Ocak (Siemens, Bosch veya muadili) 1.5 gözlü çelik evye. Evye altına otomatik açılır çöp kovası.

VİTRİFİYE VE ARMATÜRLER

Artema, Rocakale veya muadili mix armatürler. Vitrifiyelerde Vitra, Duravit veya muadili rezervuarlı klozet, ayaklı veya hilton lavabo. Banyolarda duşa kabinli akrilik küvet veya duş teknesi.  ELEKTRİK VE GÜVENLİK TESİSATLARI TSE standartlarında, ISO 9001 kalite sistemine uygun elektirk ekipmanları Buatsız sistem priz hatları Dekoratif anahtarlar. Dairelerde alarm sistemi olarak, gaz ve duman dedektörü. Her dairede, blok girişine ve ana site güvenlik girişine bağlı görüntülü kapı kontrol ve haberleşme ünitesi. TV Anten Sistemi Merkezi çanak sistemli ve dijital paket yayınlara uygun.

MERDİVEN HOLLERİ, OTOPARKLAR, ÇEVRE GÜVENLİĞİ, JENERATÖR VE ASANSÖRLER

Merdiven hollerinde otomatik sensörler. Acil aydınlatma armatürleri. Ortak alanlarda otomatik yangın algılama ve ihbar sistemi ile yangın güvenliği. Otoparkta hareket sensorları ile otomatik aydınlatma ve kamera sistemi. Tüm siteye giriş-çıkış ve önemli yerleri merkezi noktadan infrared ve kameralar ile izleme imkânı. Ortak alanlarda ve dairelerde enerji ihtiyaçlarını karşılayabilecek jeneratörler Asansörler TSE standartlara uygun çift hızlı (1.2m/sn hızında), iç ve dış otomatik kapılı, havalandırmalı asansör.

SU DEPOSU

Her bağımsız bölüm için bir ton biriktirme kapasitesinde betonarme, izolasyonlu, su arıtma ve filitrasyon sistemli su deposu.

YANGIN GÜVENLİĞİ

Otoparklarda, ortak alanlarda, daire içlerinde, yangın dedektörleri. Kat hollerinde yangın dolapları. Yangın merdiveni. Her kat holünde yangın ihbar butonu.

SOSYAL ALANLAR

12,5x6,5x1,5m ölçülerinde üsten taşmalı kapalı havuz 6x2,5m ölçülerinde kapalı çocuk havuzu. Sauna. Kadın ve erkekler için ayrı mekanlarda şok duşlar. Soyunma kabinleri ve WC.  Site sakinlerine hizmet verecek kafeterya. Fitness.

PENCERE VE BALKON KAPILARI

4 + 14 + 6 mm ısıcamlı PVC dış doğramalar. (Winsa, Pimapen veya muadili) (Her mekânda en az bir pencere vasistas tipi açılım imkânı sağlayacaktır) Sürme sistemli Fransız balkon kapısı. KAPILAR VE DOLAPLAR İç ve dıştan ahşap kaplama çelik daire giriş kapısı Camlı ya da dolu, ahşap görünümlü PVC kaplamalı daire içi kapılar. İç doğramalara uygun tarzda ahşap kaplamalı vestiyer.

Şile Yolu üzeri No: 2/D Taşdelen Çekmeköy - İstanbul

Tel   : 0216 484 66 40–41-43
Fax  : 0216 484 66 42